HANGZÓ PETŐFI: megvannak a nyertesek!
Lezajlott a Kárpát-medencei vers- és prózamondó verseny

2023. május 19-20-án lezajlott könyvtárunk Kárpát-medencei vers- és prózamondó versenye. A Kisfaludy Károly Könyvtárban megrendezett 2 napos döntő végén szakmai zsűri választotta ki a HANGZÓ PETŐFI legjobbjait.

Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér vers- és prózamondó versenyt hirdetett a magyarországi és határon túli magyar diákok és felnőttek számára. A verseny célja az volt, hogy felhívja a figyelmet Petőfi költészetének sokszínűségére, a fiatal és a felnőtt korosztály körében is.

A versenyre 11. életévüket betöltött, nem hivatásos versmondók jelentkezhettek Magyarországról és a Kárpát-medencéből. Három korcsoportban lehetett nevezni:
I. korcsoport (6-9. osztályos diák)
II. korcsoport (10-13. osztályos diák)
III. korcsoport (felnőtt)

A zsűri korcsoportonként 1., 2. és 3. helyezéssel, illetve különdíjakkal minősítette a produkciókat, íme a végeredmény:

I. korcsoport (6-9. osztályos diák):

1. Szijártó Luca
2. Markos Krisztián Zsolt
3. Czajlik Csongor és Nagy Máté

Különdíj:
Balázs Alexandra és Csapó Miklós

II. korcsoport (10-13. osztályos diák)

1. Brenner Bíborka
2. Nagy Vajk Zsolt
3. Nagy Tímea Zsóka

Különdíj:
Gyenese Szulamit
Szakács Boglárka
Vasics Bertalan

III. korcsoport (felnőtt)

1. Varga-Bodó Anita
2. Novák Olivér

Különdíj: Pillér Virág Panna

A nyerteseknek szeretettel gratulálunk!

Az eseményről készült beszámolónkat a Győri Szalon oldalán olvashatják!

2023.05.22