Aktuális hírek időrendben

Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny
Lezajlott az írásbeli forduló a győri könyvtárban
2024.02.23
Hír

Ebben a tanévben könyvtárunk adott otthont a Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny országos írásbeli fordulójának.

Érettségi minden szinten
Közeledik az érettségi időszak!
2024.02.22
Hír

Válogatásunkkal a 2024-es érettségi vizsgákra történő hatékony felkészülésben igyekszünk segítséget nyújtani. Könyvtárunk gyűjteménye széles kínálattal rendelkezik érettségire felkészítő segédkönyvekben humán és reál tantárgyakban egyaránt.

Magyar tudósok
Játék felsős tanulóknak
2024.02.19
Hír

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Gyermekkönyvtára 2024. március 4. és 8. között Magyar tudósok címmel internetes játékot hirdet az általános iskola felsős tanulói részére.

Netrevalók
Középiskolások segítik az idősebbeket a digitális világban
2024.02.14
Hír

Amíg az okoseszközök és az online világ használata az idősek számára sok nehézséget okozhat, addig a fiataloknak ez természetes. A Telekom Netrevalók programjában összehozzák a két generációt.

PorondHódítók
Csatlakozz színjátszó szakkörünkhöz!
2024.01.29
Hír

Gyere és csatlakozz könyvtárunk (9023 Győr, Herman Ottó u. 22.) színjátszó csoportjához, a PorondHódítókhoz! Improvizációs technikákat tanulhatsz és különböző helyzetgyakorlatokban próbálhatod ki magadat.

Közművelődési díj a Hangraforgónak
Elismeréseket adtak át
2024.01.29
Hír

A Hangraforgó együttes Győr Közművelődéséért Díjban részesült, melyet az I. Győri Bálon vehetett át.

Ünnepség a magyar kultúra napja alkalmából
Lengyel Adrienn minőségirányítási igazgatóhelyettes elismerésben részesült
2024.01.23
Hír

2024. január 22-én, délután került sor a Városháza Dísztermében a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által a magyar kultúra napja alkalmából szervezett ünnepségre.

Könyvtárunk legtöbbet kölcsönzött könyvei 2023-ban
Gyermek szép- és szakirodalom, ifjúsági irodalom
2024.01.22
Hír

A számítógépes nyilvántartásainknak köszönhetően pontosan meg tudjuk mondani, hogy mely könyveket kölcsönözték a legtöbben az elmúlt esztendőben. Listánk frissült.

Iskolai közösségi szolgálat könyvtárunkban
2024.01.22
Hír

Örömmel fogadjuk azokat a diákokat, akik az érettségi bizonyítvány kiadásához szükséges ötven óra közösségi szolgálatot intézményünkben kívánják teljesíteni.

Rendezvénynaptár
Tervezzenek velünk!
2024.01.21
Hír

Honlapunkon a Rendezvényeink menüpont alatt ezentúl naptáron is nyomon követhetik a programjainkat. Még gyorsabban és könnyebben nézhetik meg, hogy melyik eseményünkön szeretnének részt venni!

Minősített Könyvtár címet nyert újra intézményünk!
2024.01.08
Hír

Örömmel adunk hírt arról, hogy a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér szakmai munkája alapján 2024-ben elnyerte a „Minősített Könyvtár” címet.

Éljünk környezettudatosan!
Válogatások könyvtárunk állományából
2023.06.15
Hír

A fenntarthatóságra és a zöld szemléletre egyre nagyobb hangsúly esik, amelyben – mint a társadalom egészét érintő kérdésben – a könyvtáraknak is megvan a maguk szerepe és felelőssége.

’’Pro Urbe Győr’’ díjat kapott intézményünk igazgatója
Gratulálunk az elismeréshez!
2023.03.16
Hír

2023. március 15-én Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése dr. Horváth Sándor Domonkos részére több évtizedes kiváló intézményvezetői munkája, valamint a város kulturális életét gazdagító, értékes szakmai és alkotói tevékenysége elismeréseként „PRO URBE GYŐR” díjat adományozott.