Rendezvény beszámoló: ''Ismeretlen ismerősök…'' – Városi portrék
Beszélgetés a Központi Könyvtár klubjában

A Központi Könyvtár klubjában Bajzát Zsuzsi Bogdán Eszter énekesnővel beszélgetett. Riportalanya Adyvárosban nőtt fel, már gyerekkorában szeretett énekelni, iskolai színpadon szerepelni, de nem készült ilyen pályára. Előbb varrónői szakmát szerzett, majd művelődésszervezői diplomát, ezt követően még egy szakmát elsajátított: mérlegképes könyvelő lett.

A zene iránt mindig vonzódott: a klasszikus zene után fordult a populáris műfajok felé. Több zenei formációban dolgozott., többféle stílust kipróbált ennek folyamán. Volt, hogy főállásban énekelt, jelenleg a Széchenyi István Egyetem Sportszakosztályának gazdasági ügyeit intézi. Szerencsés helyzetben van, mert felettesei jóvoltából mindkét területen helyt tud állni: munkáját képes zenei szerepléseivel összeegyeztetni.

Sokoldalú személyiség: szabadidejében szeret kézműveskedni, barátaival találkozni, távolabbi tervei között szerepel, hogy egy olyan klubot hozzon létre, ahol embereken segíthet.

Csiszár Antal