Székelyföldi Hangos Útitárs 3. – Gyimesek
Szilvási Krisztián ajánlata

szekelyfoldi-hangos-utitars-gyimesekA Music & More Hungary Kft. 2008-ban megjelent hangoskönyve a romániai Székelyföld történelmi régióhoz tartozó Gyimesre és vidékére vezeti el hallgatóját. Erdély egyik legszebb tájéka szinte megelevenedik ezen különleges hanganyag segítségével, ahol 1920 előtt a Magyar Királyság keleti határa volt (az ezeréves határ), ahol például a Monarchia egykori legkeletibb vasúti őrháza látható, valamint a Rákóczi-vár romjai. A Gyimesek ökomuzeális tájain kalandozva a hangos útikalauz nemcsak a vidék múltját, jelenét és látnivalóit mutatja be, de elgyönyörködtet a völgy csodálatos népdalaival is.

Az Erdélyre jellemző humoros mondák, prózák, versek mellett hallhatunk népdalokat, egyházi zenét, etno popzenét, hangszeres zenét, valamint táncházi muzsikát, mindezek segítségével pedig valóban egy olyan tájékra „barangolhatunk”, amely ezer színével, illatával és hangjával kultúránk és hagyományaink feledhetetlen részét képezi.

Előadja: Incze Melinda, László Károly, Antal Tibor, Kelemen Szabolcs, Antal Mária, Takács Éva, László Miklós, Blága Károly, Mátyás Mónika Lili, Timár Viktor, Ambrus István, Majlát Attila, Antal Szende Mária, Antal Szidónia
Teljes játékidő: 52 perc
Formátum: audio