M. Kácsor Zoltán: Az óvodakerülő úthenger egy, a munkagépekről szóló nagy sikerű ovis sorozat, a Garázs bagázs 2014-ben megjelent kötete.
A történet főhőse Henger Henrik, az úthengerek királyi családjából származó, kissé makacs kisfiú, aki gondol egy nagyot, és elhatározza, hogy nem megy többé óvodába. Hiába az óvó szó, márpedig ő úgy dönt, hogy világgá megy. Átvágott erdőn, mezőn, ahol traktorok szállították a fát és kombájnok aratták a kukoricát, míg végül megérkezett a városba, ahol különféle munkagépek sürögtek-forogtak.
Miután fogytán volt az üzemanyaga, és pénze sem akadt, elhatározta, hogy beáll dolgozni. A kezdeti sikertelen próbálkozások után, hogy postásinasnak és festősegédnek áll, végül rájön, hol vehetik a legnagyobb hasznát. Ebben segítenek neki a garázs lakói. Vajon hogyan végződik a nagy kaland, talán megoldódik az óvoda kérdése is? És végül még új barátokra is szert tehet?
M. Kácsor Zoltánnak a Scolar Könyvkiadó gondozásában megjelent jelen könyvét, ahogyan a sorozat többi kötetét is, Szigeti András illusztrálta. A könyvtárunkban is elérhető kötetet elsősorban az óvodás korosztálynak ajánljuk, de különböző korú kisgyermekeknek is érdekes, szórakoztató olvasmány lehet.