Filmklub: Stefan Zweig – Búcsú Európától
A Kisfaludy Károly Könyvtárban

stefan_zweig_bucsu_europatol

Március 20-án (kedden) 17 órától a Dr. Kovács Pál Könyvtár Kisfaludy Károly Könyvtár rendezvénytermében (Győr, Baross u. 4., II. emelet) Maria Schrader német rendező Stefan Zweig: Búcsú Európától című filmjét láthatják. A belépés díjtalan.

Stefan Zweig hírnevének csúcspontján, 1936-ban emigrációba kényszerült. Egyik percről a másikra elvesztette hazáját és ettől kezdve képtelen volt újra otthon érezni magát a világban. A film egy menekült története - egy hajdani menekülté, aki ma a világ egyik legtöbbet olvasott németnyelvű írója. "Úgy vélem, hogy az útlevelek és az országhatárok egyszer majd a múlté lesznek. Kétlem ugyanakkor, hogy ezt mi magunk még megérnénk." - fogalmazza meg reményeit Európa jövőjéről Zweig a filmben. (www.port.hu) 1942. február 22-én a hatvanéves író második feleségével, Charlotte Altmann-nal együtt a brazíliai Petrópolisban búcsút mondott az életnek és öngyilkosságot követett el. Minden elismerés, tisztelet ellenére, amelyet Brazíliában kapott, nem tudta feledni hazáját, ahol időközben a nácik sárba tiporták a nevét, írásait betiltották és könyveit máglyákon égették el. (www.wikipédia.org).