Lázár Ervin: Magyar mondák
Tolnai Gáborné ajánlata

lazar-ervin-magyar-mondak

Lázár Ervin a kimeríthetetlen magyar mondakincs legszebb darabjait dolgozta fel könyvében. Az Attiláról, a honfoglaló és kalandozó magyarokról, a tatár és török elleni harcokról, Lehel kürtjéről, Szent Istvánról, Szent Lászlóról, Mátyás királyról és másokról szóló jól ismert történeteket nemcsak újrameséli, hanem varázslatos írói világának részévé teszi: művészetének derűs, groteszk elemeit, eltéveszthetetlen stílusát megőrizve, valósággal újraalkotja azokat. És természetesen előszed olyan mondákat is, melyek kevésbé közismertek, és utánozhatatlan, egyedi stílusában gondoskodik arról, hogy ezek is népszerűek legyenek.

A kötet hangoskönyvben is kölcsönözhető a Központi Könyvtár, valamint a Kisfaludy Károly Könyvtár hang- és médiatárából.

Tartalom:
01. Isten kardja