Lutter Imre: Lételem
Elérhető könyvtárunkban

Ez az első olyan könyve a versművésznek, amely csak saját verseit tartalmazza. A Magyar Versmondók Egyesülete kiadásában polcra kerülő könyv a Versmondók Könyvtárának és a Parnasszus Könyvek sorozatnak is tagja. Szerkesztője Turczi István Prima Primissima díjas költő, terjesztője a Líra könyvesbolthálózat. A kötetet több művész és közéleti szereplő ajánlja, mások mellett Caramel, Erős Antónia, Nagy-Kálózy Eszter és Zalán Tibor. Június 10-én, pénteken 17 órától Budapesten, a Vörösmarty téren, a Líra standjánál dedikálja kötetét a szerző.

A könyv 160 oldalon 82 verset tartalmaz, és három ciklust fog össze: a „Magába roskad az óceán” a természet és az emberi természet kapcsolatát keresi, „A dolgok változnak” ciklusa a világ folyamatait és az emberiség fejlődését, útkeresését, míg a „Kételyeim” című ciklus az egyén és a társadalom viszonyát írja le. Mindhárom ciklus alatt érezhető a szerelem, a lelki mélység, a természettel való szimbiózis és a világgal való folytonos meghasonulás, amik átívelik a verseket.

Megtekintés az Online katalógusban

2023.11.28