Benedek Elek: Nagyapó meséi
Galambos Krisztina ajánlata

nagyapo-mesei

A Mosolyvarázs Alapítvány által megjelentetett Nagyapó meséi című hangoskönyv 14 mesét tartalmaz, melyek Benedek Elek nyomán készültek, de legfőbb jellegzetességük mégis az, hogy győri előadóművészek adják elő őket: Popper Ferenc, Hőgye Attila, Bodó Vera, Horváth Ildikó, Szina Kinga, Posonyi T. László.

Vannak köztük jól ismert mesék (Az okos leány, A királykisasszony cipője), kevésbé közismertek (A megszámlálhatatlan sok juh, Mikor nagyapó lettem) és ritkán olvasható vagy hallható mesék (Kutya szeretne lenni, Az öregek). Szerintem éppen ezek a ritkaságok adják a lemez legfőbb értékét. Jó válogatás, mert a gyermek egyszer örül a már hallott/olvasott mesének, ismerősként üdvözli őket, máskor pedig tátott szájjal hallgathatja az újdonságokat. A hangoskönyv egyaránt megtalálható Központi Könyvtárunk Médiatárában, illetve a Kisfaludy Károly Könyvtár Hangtárában.

Tartalom:
01. Mióta nagyapó lettem (Popper Ferenc)
02. Kutya szeretne lenni (Bodó Vera)
03. Hangverseny (Popper Ferenc)
04. A prücsök krajcárkája (Szina Kinga)
05. A táncos bárány (Posonyi T. László)
06. A megszámlálhatatlan sok juh (Szina Kinga)
07. Az aranytojó madár (Bodó Vera)
08. Az öregek (Hőgye Attila)
09. Az okos leány (Szina Kinga)
10. Péter és Pál (Posonyi T. László)
11. A kis kanász meg a farkas (Horváth Ildikó)