Rudyard Kipling: Kim - Az ördöngős
Ősze Mária ajánlata

rudyard-kipling-kim-az-ordongos

A Bombay-ben született irodalmi Nobel-díjas Rudyard Kipling regénye először 1901-ben jelent meg. A mű gyönyörű indiai és titokzatos távol-keleti tájakon játszódik, amelyeket a tibeti láma társaságában jár be Kim, egy India utcáin felcseperedő, ír származású, identitását kereső árva fiú.

Miközben a brit titkosszolgálat azon mesterkedik, hogy megszerezze Indiát és Ázsia belső területeit, a szerző India földrajzával, néprajzával, viselet- és vallástörténetével is megismerteti hallgatóját. Mindemellett Kipling nagyszerű jellemábrázolásai révén az is kiderül, hogy a regény szereplői mind a földi léttel, mind az égi világgal, mind önmagukkal elégedettek. Minden lényeges tudás birtokában úgy tűnik, hogy életük a boldogulás legsikerültebb és legtartósabb példája.

A Kim - Az ördöngős Kulka János hangján elevenedik meg hangoskönyvben, amely Központi Könyvtárunkból és a Kisfaludy Károly Könyvtár Hangtárából egyaránt kölcsönözhető.

Előadja: Kulka János
Teljes játékidő: 10 és fél óra