Egyházi múzeumok, látogatóközpontok és gyűjtemények Magyarországon
Borbély Tamás ajánlata

egyhazi-muzeumok-latogatokozpontok-es-gyujtemenyek-magyarorszagon

A Hazai úti célok turisztikai könyvsorozat nyolcadik köteteként jelent meg 2022-ben az Egyházi múzeumok, látogatóközpontok és gyűjtemények című munka. A könyv a római katolikus, református, evangélikus, zsidó és ortodox vallású hívők, valamint egyházaik Magyarország történelme során felhalmozott múzeumi kincseiről, gyűjteményeiről nyújt átfogó képet. A kiadó nem titkolt célja az volt, hogy „vendégcsalogató kiadványként a mai kornak megfelelő modern design és sok fotó segítségével bemutassa az ország látogatható szakrális tematikájú múzeumait”. Ennek megfelelően 43 gyűjteményről olvashatunk, kiemelve azok történelmét, illetve legértékesebb és legfontosabb tárgyait.

A kötetben négy megyei gyűjtemény is helyet kapott. Információt találunk a Csornai Premontrei Apátság Látogatóközpontról, a győri Szent László Látogatóközpontról, a Pannonhalmi Főapátságról és a Soproni Evangélikus Múzeumról. A fotókkal gazdagon illusztrált kötet lapjain történeti áttekintés mellett a gyűjtemények bemutatása és a látogatásra vonatkozó aktuális információk is szerepelnek. Az egyes települések kapcsán további látnivalókra is találunk utalást. A kötet hasznos információkat rejt nyaralók, kirándulást tervezők, esetleg utazásszervezők számára.

Elérhető az Online Katalógusban

2023.01.31