Könyvklub
Szepes Mária: A vörös oroszlán

2022. július 18-án (hétfőn) 17 órakor a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára 2. emeleti rendezvénytermében (Győr, Baross G. út 4.) ismét összejövetelt tart a intézményünk Könyvklubja. A hónap témája Szepes Mária A vörös oroszlán című kötete.

Olvassanak velünk! Osszák meg érzéseiket, gondolataikat a könyvről!
Moderátor: Galambos Krisztina könyvtáros
A belépés díjtalan!

Az egykor nagy vihart kavaró és ma is különleges sorsot élő regény alaptémája egy elixír, az örök élet itala, maga a Prima Materia, amely halhatatlanná tesz, és megadja azt a képességet, hogy emlékezzünk előző életeinkre. A kötet olvasói immár több évtizede számolnak be ugyanazokról a tapasztalatokról: első olvasatban egy letehetetlen, négy évszázadot átfogó, izgalmas történetet látnak benne, később azonban a mű beavatássá alakul át, amely valójában az alkímia történetét és a keleti filozófia legmélyebb kulcsait rejti magában.