Könyvklub
Alessandro Baricco: Novecento

2022. június 13-án (hétfőn) 17 órakor tartja következő összejövetelét Könyvklubunk. A rendezvény helyszíne a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára rendezvényterme (Győr, Baross u. 4., II. emelet). A nap témája Alessandro Baricco Novecento című regénye.

A beszélgetés moderátora Galambos Krisztina.
A rendezvényre a belépés díjtalan.

A Virginian nevű gőzhajó a két világháború között járt Európa és Amerika között – fedélzetén milliomosokkal, emigránsokkal és egyszerű, hétköznapi emberekkel. A fennmaradt legenda szerint a hajón esténként egy különös tehetséggel, páratlan improvizációs képességgel megáldott zongorista szórakoztatta a közönséget. Semmihez sem fogható muzsikájával valósággal elbűvölte hallgatóságát. Azt is mondják, egész életét a hajón töltötte, ott született, és lábát soha nem tette szárazföldre. Hogy miért, senki sem tudja, életének talányos rejtélyét magával vitte – örökre.