A Föld napja - Április 22.
Válogatások könyvtárunk állományából

Egy nap a holnapért, a klímáért! Létünk alapja az élővilág változatosságának megőrzése – erre figyelmeztet a 32. magyar, és az 52. világméretű Föld napja, melynek kiemelt témája maradt a biológiai sokféleség megőrzése is.

Az emberiség túlterjeszkedése agyonnyomja a vadvilágot, túlfogyasztunk és túlterjeszkedünk. Ezen a napon 175 országban rendeznek különféle eseményeket, melyekkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. 2009-ben az ENSZ április 22-ét a „Földanya Nemzetközi Napjá”-vá nyilvánította. Ebből az alkalomból többféle válogatással készültünk azoknak akik érdeklődnek a téma iránt.

Szakkönyvek a klímaváltozásról, klímavédelemről:

A Föld napja mozgalom egyik jelmondata: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?

Mit tehetsz Te? Sokat. Építs közösséget, zöldítsd környezetedet, ültess fát, termelj haszonnövényeket, komposztálj, éheztesd a kukát, szigetelj, közlekedj közösen, ne vásárolj csomagoltat, élj műanyagok nélkül, válts környezetbarát szerekre, félkész, kész ételek helyett egyél friss hazait. Könyves válogatásunk segítség ehhez:

A témához kapcsolódó szépirodalmi művek:

A gyermekkönyvtár ajánlója a Föld napjára:

2022.04.22