83
Véget ért a Lengyel Alfréd Honismereti Verseny
Eredményhirdetés

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér és a Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum a 2021/22-es tanévben is meghirdette a Lengyel Alfrédról elnevezett honismereti versenyt Győr és Győr környéke általános iskolái és középiskolái számára 2-2 fős csapatok részvételével.

A pályázók feladata Győr helytörténetét feldolgozó prezentációk készítése volt a megadott témakörök alapján: irodalmi emlékhelyek; egyháztörténeti emlékek; történelmi események; sportélet; gasztronómia; egy adott iskola történetének bemutatása; Győrhöz kötődő tudósok; A barokk Győr építészeti emlékei; Győr, a 750 éves város. A feladat része volt a prezentáció szöveges bemutatása is.

7 általános iskolás és 28 középiskolai pályamű érkezett. A helyismereti kutatókból álló zsűri a legjobbakat juttatta a döntőbe: 7 általános iskolás és 15 középiskolás csapatot. A döntőben az általános iskolai csapatok a prezentációkat mutatták be szóban, a középiskolai csapatok győri művelődéstörténeti sétán/akadályversenyen vettek részt.


A VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

Általános iskolai kategória:

1. helyezett:
M. Lili, M. Mira (Jelige: Löbi, téma: Sportélet és Győr) – Kazinczy Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: K. Attila és M. Péter

2. helyezett:
G-Sz. Áron, T. Liza (Jelige: Janik Kala, téma: Egyháztörténeti emlékek) – Kazinczy Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: F. Kitti

3. helyezett:
B. Dorottya, Cs. Gréta (Jelige: Orsolyiták, téma: Egy adott iskola történetének bemutatása) – Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanár: N. Mónika Rita

4. helyezett: K. Alíz, K. Krisztina (Jelige: Katsu, téma: Győrhöz kötődő zenekar: Halott Pénz) – Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: P. Erika
4. helyezett: B. Bálint, H. Bence (Jelige: Vörösfenyő, téma: Egy adott iskola történetének bemutatása) – Kazinczy Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: K. Attila

5. helyezett: K. Richárd, M. Barnabás (Jelige: Radnótisok 2., téma: Szent László herma, Püspökvár, Boldog Apor Vilmos Könnyező Szűz kegyképe, Bazilika, Karmelita templom, Káptalandomb) – Radnóti Miklós Általános Iskola, felkészítő tanár: N. László, S.-né K. Judit

6. helyezett: K. Nyikita, T. András (Jelige: Radnótisok 1., téma: Püspökvár és Szent László herma) – Radnóti Miklós Általános Iskola, felkészítő tanár: N. László, S.-né K. Judit


Középiskolai kategória:

1. helyezett: 
B. Zsolt Benedek, K. Kristóf (Jelige: Gépészek, téma: Az iskolánk története) – Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum, felkészítő tanár: M. Gáborné

2. helyezett: 
Cs. Kata, F. Csenge (Jelige: Cseka, téma: Egyháztörténeti emlékek Győrben) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: Sz. Ilona

3. helyezett:
B. Eszter, L. Emma (Jelige: Barossi stréberek, téma: Győr a török időkben) – Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum, felkészítő tanár: Sz-né. M. Márta

4. helyezett: E. Blanka, O. Debóra (Jelige: Győri matrózok, téma: Gasztronómia: Vendéglő: Matróz Csárda) – Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. T. Attila Szilárd
4. helyezett: B. Rebeka, E. Fanni (Jelige: Sorsfordítók, téma: A világháború és Győr) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: S. Gyöngyvér

5. helyezett: M-B. Zsombor, P. Boglárka (Jelige: All4One, téma: Sportélet Győrben) – Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum, felkészítő tanár: Sz-né. M. Márta
5. helyezett: D. Gergő, H. Zita (Jelige: tArka törisek, téma: Győr a 2. világháború idején) – Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. T. Attila Szilárd

6. helyezett: L. Bálint, M. Ádám (Jelige: Apu és haszontalan fia, téma: Győr, a 750 éves város) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: Sz. Ilona

7. helyezett: Cs. Flóra, J. Réka (Jelige: Barokk csajok, téma: A barokk Győr építészeti emlékei) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: Sz. Ilona
7. helyezett: B. Dániel, B. Gergő (Jelige: Lokálpatrióta, téma: Győr, a 750 éves város) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: G. Ildikó

8. helyezett: G. Renáta, L. Árpád (Jelige: Spiccer, téma: Jedlik Ányos) – Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, felkészítő tanár: K. Rafaella

9. helyezett: K. Kitti Tímea, L. Vanessza (Jelige: Törmelék, téma: A világháború és Győr) – Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum, felkészítő tanár: Sz-né. M. Márta

10. helyezett: H. Zsófia, K. Tímea (Jelige: TiZsó, téma: Egy adott iskola történetének bemutatása) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: S. Krisztina

11. helyezett: L. Regina, P. Milán (Jelige: Szentlelkek, téma: Egyháztörténeti emlékek Győrben) – Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: S. Gyöngyvér

12. helyezett: J. Barbara, M. Regina (Jelige: Észbontók, téma: A barokk Győr: A Széchenyi tér épületei) – Krúdy Gyula Turisztika és Vendéglátóipari Technikum, felkészítő tanár: M. Erika

2022.04.01