Fejezetek Győr művelődéstörténetéből
Szemelvények a Hazánk című napilap 1848. évi számaiból

Online irodalmi kávéházunkban 2021. március 14-én (vasárnap) 17 órakor megismerkedhetnek a Hazánk történetével, 1848. évi lapszámaival. A magyar nyelvű, Hazánk című kereskedelmi és szépirodalmi lap, dr. Kovács Pál szerkesztésében 1847. január 2-ától 1848. augusztus 14-ig jelent meg Győrött.

A határozott politikai programmal induló lap megjelenése országszerte nagy visszhangot keltett.
Színvonalas irodalmi és kereskedelmi rovatokkal irányította rá a figyelmet a politikai, irodalmi és gazdasági élet legsürgetőbb kérdéseire. 1848-ban a mottó változása jelzi, hogy a szerkesztő egy új korszak eljövetelét reméli: „A cselekvésnek kora tűnt nekünk fel; Tenni a jelszó szeretett barátim.” (Garay János). Március 15-től a lap politikai orgánummá vált. Gyorsan követték egymást az események, s a Hazánk is követte tudósításaival az események változását.
Az irodalmi esten bevezetőt mond: Dr. Horváth József igazgatóhelyettes.
Közreműködik: Jáger András, Kurucz Dániel és Mihályi Orsolya színművész.A felvételt díjtalanul megtekinthetik a későbbiekben is, mind a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér hivatalos Facebook-oldalán, mind YouTube csatornáján.