Rendezvény beszámoló: Bálint-napi vers- és prózamondó verseny
Szabadhegyen

2019. február 14-én tartottuk a szabadhegyi József Attila Művelődési Házban a Bálint Napi Vers-és Prózamondó versenyt. Idén hetvenhárom tanuló jelentkezett. A versenyzők három korcsoportban indultak:
1. kategória: általános iskolások - magyar népköltészet
2. kategória: középiskolások - szerelmes versek
3. kategória: általános és középiskolások
A rendezvény 14.00 órakor kezdődött, Diligens Tibor önkormányzati képviselő köszöntő szavaival. 14.15 órakor külön termekben indult a megmérettetés. A versenyzőket szakmai zsűri bírálta el. 16.00 órakor F. Sipos Bea a Hangraforgó együttes tagja adott színvonalas műsort, majd az eredményhirdetés következett. A díjakat Diligens Tibor önkormányzati képviselő, Szilbekné Cseh Györgyi igazgató asszony, és Jáger András színművész adták át.

A díjazottak:

I. kategória
1. Nagy Lilla Jácinta Kazinczy Ferenc Gimnázium
2. Parcsami Rebeka Nikolett Győr-Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola
3.Szabó Zsófi Alíz Győr-Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola

II. kategória
1. Buza Gábor Kazinczy Ferenc Gimnázium
2. Gombos Viktória Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnázium
3. Somogyi Boglárka Magyar Műhely ÁMK
különdíj: Tőke Domonkos Kazinczy Ferenc Gimnázium
különdíj: Nagy Alexia Kiara Móra Ferenc Szakgimnázium /Mosonmagyaróvár/

III. kategória