Rendezvény beszámoló: Nyugdíjas Alkotók 8. kiállítása
A József Attila Művelődési Házban

Október 16-án, a József Attila Művelődési Házban nyílt meg a Nyugdíjas Alkotók 8. Kiállítása. A rendezvényen Radnóti Ákos, Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere köszöntötte az alkotókat és a megjelenteket. Beszédében a művészetek fontosságát hangsúlyozta, hiszen saját bevallása szerint ő is foglalkozik festészettel. Az ünnepélybe Baranyai Judit és Pintér László magánénekesek hoztak vidámságot.

A kiállítást megszemlélve rácsodálkozhatunk az alkotók ötletgazdagságára, tehetségére; lenyűgöző az a műfaji sokszínűség, amely az ízlésesen elrendezett festményeken, rajzokon, textíliákon, csipkeverés és horgolás produktumain, népművészeti tárgyakon megjelenik. Portré, csendélet és tájkép egyaránt szerepet kapott a tárlaton, melyeken megkapó az ősz megidézése, elismerésre méltó az a geometrikus strukturáltság, mely a textíliákról tekint le ránk.

A kiállításon műveikkel megjelenő alkotók név szerint: Ábrahám Jánosné, Barcsayné Németh Hedvig, Bihari Miklósné, Borda Gyuláné, dr. Boros Istvánné Lázár Mária, Csapóné Saller Csilla, Csiginé Kovács Judit, Dulosy Rozália, Erlicz Gyuláné, Élő Márta, Hejes György, Fűsi Andrásné, Horváth Kálmánné, Szilasi Mária, Igali Alfréd, Illés Istvánné, Jalicsné Szűcs Gabriella, Kiss Emilné Kondor Hédi, Kissné Barna Borbála, dr. Kőrös Erzsébet, Kulcsárné Jávorka Ildikó, Lőrincz Zsuzsanna, Major Istvánné, Markotics Mariann, Marsovszky Károlyné, Mezzöl Tiborné, Mészáros Péterné, Nagy György Sándorné, Németh Kinga Julianna, Sípos Mária, Stecináné Szmolka Klára, Szabó Ferencné, Szabó Istvánné, Szalai Éva, Szalmáné Horváth Magdolna, Szigeti László és Szigeti Lászlóné Marianna, Takács Nagy Ani, Urai Attiláné, Vargáné Gáncs Kornélia, Verebélyi Ágnes, Szabó András, Szabó Andrásné, Vecsei Irma.

Csiszár Antal