Rendezvény beszámoló: Országos Könyvtári Napok 2018. október 1-6.
Programsorozat a győri fiókkönyvtárakban

Könyvtárak – közös tudás – közösségi hozzáférés címmel került megrendezésre október első hetében a hazai könyvtárak legszínesebb programsorozata, az Országos Könyvtári Napok, amely 2018. október 1-6. között ezúttal is minden korosztály számára izgalmas, sokféle és zömében ingyenes elfoglaltságot kínált nem csak könyvtárlátogatóknak. A program egyik lényeges pontja éppen az volt, hogy a könyvtárak ilyenkor szélesre tárják kapuikat, hogy becsalogassák az érdeklődő és hezitáló közönséget.

A Magyar Népmese Hete Ménfőcsanakon

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Ménfőcsanaki Fiókkönyvtára és a Ménfőcsanaki Művelődési Ház közös szervezésében került megrendezésre a Magyar Népmese Hete a Bezerédj-kastélyban immár 13. alkalommal, ezúttal az Országos Könyvtári Napok keretében.. A Magyar Olvasástársaság még 2005-ben határozta el, hogy Benedek Elek születésnapja legyen a Magyar Népmese Napja. A meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett figyelemmel fordulnak a népmesék felé.

A teljes beszámoló a Győri Szalonban olvasható.