Külső helyszín
Játsszunk pantomimet!
3-tól 100 éves korig

Győr városrészeiben június 20. és július 8. között interaktív, vidám szabadtéri pantomim-előadások részesei lehetnek. A Dvorák Patka Színház tagjai, Dvorák Gábor és Patka Heléna gyerekeket és felnőtteket egyaránt játékra várja: 2022. július 4-én (hétfőn) 18 órakor a Batthyány ligetbe (esőnap július 18-22.).

2022. július 5-én (kedden) 18 órára Szentivánra, a Molnár Vid Bertalan Művelődési Ház előtti dísztérre; 2022. július 6-án (szombaton) 18 órára Ménfőcsanakra, a Bezerédj-kastély előtti parkban lévő játszótérre (esőhelyszín: Bezerédj-kastély.); 2022. július 7-én (csütörtökön) 18 órára Gyárvárosba, a Mátyás térre (esőnap július 18-22.).; 2022. július 8-án (pénteken) 18 órára Nádorvárosba, a Malom ligetbe (esőnap július 18-22.).

A kimondott szavaknál jóval többet mondanak el rólunk, érzéseinkről, szándékainkról a mozdulataink, az arckifejezésünk és a testtartásunk, még akkor is, ha manapság a legtöbb ember nem fordít elég figyelmet a szavakon túli jelzésekre. Dvorák Gábor pantomimművésztől megtanulhatják, hogyan lehet különféle karaktereket ábrázolni; láthatatlan tárgyakat, élőlényeket megjeleníteni. Asszociatív játék, együttes „varázslás” a metakommunikáció és a gesztusok eszközeivel. Az emberi butaság karikírozásával „görbe tükör”-ben láthatjuk mindennapjaink fájdalmait, örömeit, gyarlóságait, – vágyaink és a valóság ellentmondásait.

Az előadást siket és nagyothalló, valamint külföldi nézők számára is ajánljuk!
A belépés díjtalan!

A program a TOP-6.9.2-16-GY1-2018-00001 „A helyi identitás és kohézió erősítése Győr városában” projekt keretében valósul meg.