Közösségi szolgálat diákoknak
''Belekóstolhatsz'' a könyvtárosi munkába!

Érdekel a könyvtári háttérmunka? Szeretnéd tudni mi történik a könyvekkel, mielőtt polcra kerülnek? Szívesen dolgoznál barátságos környezetben, egy fiatal és jó hangulatú csapat tagjaként? Akkor ez a te területed!

Helyszín: Területi szolgáltatási központ (9022 Győr, Rákóczi F. u. 46.)

Feladat:

- könyvtári szerelés (dokumentumok bélyegzővel történő ellátása, vonalkód ragasztása)
- szakjelző készítése (papír sablonok körbevágása és műanyag tokba helyezése)

Előre egyeztetett időpontban!

Érdeklődj, jelentkezz: kszr@gyorikonyvtar.hu

Telefonon: 30/955-0793

Inkább a digitalizálás érdekel?

A Digitális Szolgáltatások osztálya is fogadja a diákokat közösségi szolgálatra. Ez az osztály végzi a könyvtár helyismereti gyűjteményének digitalizálását, ebbe a munkába lehet bekapcsolódni. A feladat a beszkennelt újságok, könyvek előkészítése -digitális képszerkesztése - a Digitális Könyvtárban való megjelenéshez. Első alkalommal - egy előre egyeztetett időpontban - betanítunk egy Paperscan nevű szoftver használatára. Ennek segítségével tudod majd vágni, formázni a digitalizált dokumentumokat. A használata könnyű, de odafigyelést, pontosságot igényel.

A munkáról aktuális információkat a honlapon a Rólunk/Könyvtárunk fülön a Közösségi Szolgálat diákoknak menüpontban olvashatsz.

Érdeklődj, jelentkezz: diszol@gyorikonyvtar.hu

Telefonon: 96/312-531 vagy 30/633-6187