Emlékezet – Város – Közösség
Arcok és történetek Győr múltjából. Kiállítás

2022. április 26-tól válogatást láthatnak Szabó Béla fotóiból a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára rendezvénytermében (Győr, Baross u. 4.). A Győr ikonikus értékeit, jeles családjait bemutató tárlat egy határainkon átívelő projekt részeként jött létre.

A projekt célja a helyi kulturális örökség, a helyi emlékezet, a helyi hagyományok, elfeledett legendák és családtörténetek a felelevenítése, szemléltetése és népszerűsítése; valamint az itt élők határainkon túlmutató kapcsolatainak bemutatása.
A kiállítás 2022. május 30-ig, hétköznapokon 13.00-16.00 óra között tekinthető meg. A belépés díjtalan.

A kiállítás a közösségi akciókat, várostörténeti sétákat, kiadványok megjelentetését magába foglaló TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01591 azonosító számú projekt részeként valósult meg.