Főzzük ki!
Filmes gasztronómiai Facebook-játék

A Kisfaludy Károly Könyvtár Hang- és Médiatára Facebook-játékot hirdet július 19-23. között. 5 napon keresztül teszünk fel kérdéseket filmekkel kapcsolatban, amelyekre a megfejtéseket ‒ nem nyilvános kommentben ‒ naponta, vagy a játék végén egyben is beküldhetik.

Akármerre is járunk a világban, a különböző népek kultúrájában az ételnek mindenhol meghatározó szerepe van. A játék során a könyvtár Facebook-oldalán felidézünk 15 filmet, amelyek a sütés-főzés szerteágazó szokásairól, fortélyairól, receptjeiről szólnak. Van közöttük animációs film, vígjáték, dokumentumfilm, klasszikus és dráma is.

A válaszokat 2021. július 25. éjfélig várjuk az alábbi címre: hangtar@gyorikonyvtar.hu

A nyertesek könyvjutalomban részesülnek:

I. helyezett: A magyar hangosfilm plakátjai 1931-1944 című kiadványunk

II. helyezett: Torma Attila: Régi győri szállodák, vendéglők, kávéházak... és Horváth József: Győr lakóinak mindennapi élete a 17. században

III. helyezett: Torma Attila: Régi győri szállodák, vendéglők, kávéházak...

Játsszanak velünk!

2021.07.16