Levéltári délutánok 20. előadás – 1. rész
A lőcsei fehér asszony

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér 2021. május 26-án (szerdán) 17 órakor FB oldalán teszi közzé a Levéltári délutánok 20. előadásának 1. részét. Dr. Bagi Zoltán Péter főlevéltáros ezúttal a lőcsei fehér asszony életéről és Győrben bekövetkezett gyászos végéről mesél.

A nagy mesemondó, Jókai Mór 1885-ben jelentette meg Géczy Juliannáról szóló regényét, A lőcsei fehér asszonyt. A műből Maár Gyula 1976-ban forgatott - eredeti helyszínen - játékfilmet a napokban elhunyt Törőcsik Marival a címszerepben. Ki is volt Géczy Julianna? Mit tett, amely miatt Győrben a vérpadon végezte?

A videót a későbbiekben a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér hivatalos Facebook-oldalán és YouTube csatornáján is díjtalanul megtekinthetik.