A KÖLTÉSZET NAPJA 2021
Pilinszky 100 - Egy szenvedély margójára

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér a Költészet napja alkalmából április 9-én (pénteken) 17 órakor Facebook oldalán irodalmi műsorral jelentkezik. Orbán György előadóművész és Kovács Gábor muzsikus Egy szenvedély margójára című műsorában Pilinszky János költő életművéből válogat.

A száz éve született Pilinszky János a 20. század költészetének meghatározó alakja, a Nyugat irodalmi folyóirat negyedik, úgynevezett „újholdas” nemzedékének tagja volt. Költészete, amely Németh László megállapítása szerint „a fájdalom nyelve”, közérthető világossággal adott hangot a minden emberi sors mélyén fészkelő fájdalomnak, a szorongásnak és a reménynek.

A program megtekintése díjtalan.

A videót a későbbiekben a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér hivatalos Facebook oldalán és YouTube csatornáján is megtekinthetik.