Levéltári délutánok 15.
Járványok, fertőzések a 16-17. században

2020. november 3-án (kedden) 17 órakor a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára rendezvénytermében (Győr, Baross u. 4., II. emelet) folytatódik történeti ismeretterjesztő sorozatunk. Dr. Bagi Zoltán ez alkalommal a XVI.-XVII. századi járványokról tart előadást.

A 16-17. században a hétköznapi élet állandó velejárójának számítottak a rendszeres időközönként megjelenő különböző járványok, az ellenük való védekezés és együttélés. A korszakban élt emberek a betegséggel szemben a modern orvoslás segítségének hiányában egyedül csak az imáikban bízhattak és az évszázadok alatt kialakult és jól bevált védekezési módszerekre hagyatkozhattak.
A részvétel díjtalan. Belépés testhőmérséklet-mérést követően. Az könyvtárban az arcmaszk használata kötelező!