Gerald Durrell: Fecsegő fauna
Márné Tóth Krisztina ajánlata

gerald-durrell-fecsego-fauna

Gerald Durrell ezúttal Argentína trópusi éghajlatú északnyugati vidékére vezet el minket a Fecsegő faunában. A főszereplők szüntelenül csókolózó majmok, beszélő, sőt olykor pimaszul fecsegő papagájok és más egzotikus élőlények. A szerző humoros hangvételű történeteiben bámulatos mesélőkészsége párosul félreismerhetetlen emberségével.

Gerald Durrell (1925-1995) brit zoológus az 1950-es években kezdett el humoros és különleges stílusú könyveket írni életéről és munkájáról, hogy így szerezzen támogatókat külföldi állatgyűjtő expedícióihoz, s létrehozhasson egy olyan állatparkot, amelyben az ő, forradalmian új elképzelései szerint tartják és mutatják be az állatokat. Miközben beutazta a világot Paraguaytól Mexikón, Madagaszkáron és Kamerunon át Argentínáig és Guyanáig, kötött két házasságot, megalapította a Jersey Állatparkot, valamint számos rádió- és tévéműsorban népszerűsítette az állatokat. Több mint harminc humoros, önironikus, többnyire önéletrajzi munka született a keze alatt. 1968-ban írta az első olyan regényét, amely nem szorosan az életét mesélte el: a Rokonom, Rosy-t, amely a Családom és egyéb állatfajták mellett ma is a legnépszerűbb könyve.

Tartalom:

CD 1: