Digitális Könyvtárunk

digitalis-konyvtar-gyorDigitális könyvtárunkat azzal a céllal hoztuk létre, hogy kulturális örökségünk Győr-Moson-Sopron megyére vonatkozó anyagai digitalizálási tervünknek megfelelően közvetlenül elérhetők legyenek. Arra törekszünk, hogy megyénk, településeink, irodalmi- és kulturális értékeink - a szerzői jogi törvény előírásainak betartásával - az érdeklődők számára gyorsan, megfelelő minőségben hozzáférhetővé váljanak. Könyvtárunk vállalja, hogy a megye elektronikus könyvtára legyen, ahol megtalálhatók mindazok a könyvtári információk, amelyek a digitalizált formában elérhetők.

Digitalizált dokumentumaink adatbázisba szervezve, visszakereshetők, letölthetők, nyomtathatók saját célokra, a szerzői jogra vonatkozó szabályok betartásával. Az adatbázis – a rendszeresen folyó digitalizálási munka következtében – folyamatosan bővül: könyveket, folyóiratokat, képeslapokat, kisnyomtatványokat és elektronikus dokumentumokat tartalmaz.

2019.08.04