Levéltári délutánok – a könyvtárban:
Dr. Bagi Zoltán előadása: Raimondo Montecuccoli

leveltari_delutan_bagi_zoltan_montecuccoli

2019. május 28-án (kedden) 17 órakor a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára rendezvénytermében (Győr, Baross G. út 4., II. emelet) folytatódik a Levéltári délutánok című előadássorozat, amikor is Dr. Bagi Zoltán, Győr Megyei Jogú Város Levéltára főlevéltárosa Raimondo Montecuccoli címmel tart érdekesnek ígérkező előadást.

„Ha valakit megkérdeznének a háborúhoz szükséges dolgokról, azt mondaná, hogy három dolog: pénz, pénz és pénz!” Ha mást nem is, akkor ezt a gondolatot szinte mindenki ismeri, amit Raimondo Montecuccoli az Aforismi dell' Arte Bellica című munkájában írt le. Igaz, azt sem tagadhatjuk le, hogy ezt az aforizmát valójában nem ő találta ki, csak ügyesen átvette és alkalmazta. A hálás utókor pedig már neki, a német-római császár és magyar király híres, talján származású hadvezérének tulajdonítja e frappáns mondatot. Montecuccoli származása és életpályája egyébként is bővelkedik érdekes és különös eseményekben, helyzetekben. Emellett nem állt távol tőle, nem csak a más tollaival való ékeskedés, de saját hírnevének „elvtelen” öregbítése sem. Fényesen felívelő karrierje során azonban mind a harcmezőn, mind a politikában, mind pedig a hadszervezésben és mindennapos irányításában megállta a helyét. Ennek egyik bizonyítéka, hogy 1660-tól egészen 1680-ban bekövetkezett haláláig a győri végvidék parancsnoki, Oberst in Raab tisztségét is betöltötte.

A rendezvény díjtalanul látogatható!