28. „Hegyalján innen, Sokorón túl” népmesemondó verseny
Ménfőcsanakon

hegyalja_mesemondo_cs2019. április 11-én (csütörtökön) 9 órakor 28. alkalommal rendezi meg a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Ménfőcsanaki fiókkönyvtára és a Ménfőcsanak-Gyirmóti Művelődési Központ a „Hegyalján innen, Sokorón túl” népmesemondó versenyt. A jelentkezési határidő: 2019. március 28.

Ezen a napon a győri és Győr környéki iskolák legjobb mesemondói mérik össze tudásukat. A gyerekek a magyar népmesekincs legszebb meséivel készülnek. A versenyzők az általános iskolák 1-6. osztályosai közül kerülnek ki három kategóriában. A verseny célja népmesekincsünk megőrzése, bemutatása, felfedezése, rejtett értékeink közvetítése. A zsűri elnöke – hagyományainkhoz hűen - Budai Ilona Kossuth-díjas népdalénekes. A helyezettek könyvjutalomban részesülnek, de mindenki számára tartogatunk meglepetést.

A részletes versenyfelhívás és a jelentkezési lap letölthető honlapunkról.

2019.03.12