25. Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny
Lezajlott a megyei forduló

bod_peter_gyerekkonyvtar_cs

Az elmúlt évekhez hasonlóan a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér idén is helyet adott a Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny megyei fordulójának, ami 2019. február 18-án zajlott le. A feladatokat a „Hatalom és demokrácia” témaköréhez kapcsolódva központilag állították össze.

A verseny célja a könyvtárhasználati eszköztudás, a szövegértés, a logikus gondolkodás és a kreativitás fejlesztése, illetve a könyvtáros szakma megismertetése és megszerettetése.

A megmérettetésen az alábbi tanulók vettek részt:

I. kategória (7-8. osztály)

- Bános Áron Soma (Szabadhegyi Magyar - Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium)
- Bári Nóra (Rábapatonai Petőfi Sándor Általános Iskola)
- Burján Félix (Téti Kisfaludy Károly Általános Iskola)
- Molnár Ottó (Rábapatonai Petőfi Sándor Általános Iskola)
- Németh Janka (Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ, Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda)
- Pálfi Virág (Téti Kisfaludy Károly Általános Iskola)
- Rehák Írisz Katalin (Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ, Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda)
- Tóth Domonkos Gáspár (Rábapatonai Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. kategória (9-10. osztály)

- Brinda Attila Ádám (Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnázuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)
- Dobos Dorina (Győri Szolgáltatási SZC Hunyadi János Középiskolája Csorna)
- Farkas Kitti (Győri Szolgáltatási SZC Hunyadi János Középiskolája Csorna)
- Losonczi Márta (Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája)
- Pákozdi Zsófia (Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ, Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda)
- Puruczkai Dzsenáró Zoltán (Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnázuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)
- Termeczky Kata (Győri Szolgáltatási SZC Hunyadi János Középiskolája Csorna)

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak az eddig elért eredményeikhez és sok sikert kívánunk a Budapesten megrendezésre kerülő országos döntőbe jutáshoz!

2019.02.21