„Régtől fogva úton vagyok”
Hangraforgó Klub a Központi Könyvtárban

hangraforgo_klub_2019_marcius_gyori_konyvtar

2019. március 1-jén (pénteken) 17 órakor kezdődik a Hangraforgó Klub a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi tér Központi Könyvtára Klubjában (Győr, Hermann Ottó út 22., földszint). A „Régtől fogva úton vagyok” című esten a török és magyar énekelt költészetből kapnak ízelítőt.

A klub vendége: Erdal Salikoglu török énekmondó, aki a hazájabeli amatőr néptánc-mozgalomtól jutott el a tudatosan vállalt régizenéléshez. Szoros barátság fűzte Kobzos Kiss Tamáshoz, akivel közös koncerteket adtak, lemezeket jelentettek meg. 2013-ban török nyelvre fordította Gárdonyi Géza Egri csillagok című regényét; sokat tett és tesz a magyar-török kapcsolatokért. Nemcsak „tiszteletbeli magyar", hanem - saját bevallása szerint - szívében is!