Placid atya, aki megjárta a Gulágot
Filmvetítés a Központi Könyvtárban

filmklub_gyori_konyvtar_placid_atya

2018. október 25-én (csütörtökön) 17 órakor a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Központi Könyvtár klubjában (Győr, Herman Ottó u. 22., földszint) Filmklub kezdődik. Az érdeklődők Széll Péter Placid atya, aki megjárta a Gulágot című portréfilmjét láthatják. Vetítési idő 113 perc. A belépés díjtalan.

Hogyan lehet túlélni a Gulágot, és derűsnek maradni? A II. világháborúban az oroszok Magyarországról 800 000 embert hurcoltak el malenkij robotra, amit csupán a tíz százalékuk élt túl. Egyik túlélője ennek a pokolnak dr. Olofsson Placid. A róla készült filmben megosztja nézőivel azt a négy fő elvet, amivel sikerült átvészelnie életének legnehezebb évtizedét, és amely elvekkel életének további szakaszában is sikerült megőriznie magában a derűt.