Megzenésített vers: Hangraforgó - Oly korban éltem
Szabados Éva ajánlata

hangraforgo-oly-korban-eltem

A Hangraforgó együttes Radnóti Miklós verseire írott dalokból összeállított gazdag zenei és történeti anyagából hivatalos kiadású CD készült könyvtárunk gondozásában, a Holokauszt 70. évfordulójára kiírt minisztériumi pályázat támogatásával. Az Oly korban élem című zenés összeállítás 2009-ben, a költő születésének 100. évfordulójára készült, azóta több előadást, rendhagyó irodalomórát ért meg. A dalokat, sőt az egész előadást a költő özvegye, Gyarmati Fanni is jól ismerte.

Radnóti Miklós, a Nyugat harmadik nemzedéke tragikus sorsú lírikusának életműve a halál árnyékában bontakozott ki. Miközben költőként egyre inkább azonosult a nyelvi és kulturális közösségként értelmezett magyarsággal, sorsa mindinkább a zsidósághoz, annak kollektív tragédiájához kötődött. Munkássága része az általános iskolai és a középiskolai irodalomoktatásnak is, személye és versei a magyarországi zsidóság jellemző életútját állítják a fiatalok elé személyes, lírai megközelítésben.

Az énekek között a költő naplójának részletei, kortársak visszaemlékezései hangzanak el. Zeneszerző és előadó: Hangraforgó együttes (F. Sipos Bea - ének, gitár, hegedű, tenorfurulya; Faggyas László - ének, gitárok, cuatro).

Tracklist:
01. Fehér virág (F. Sipos Bea–Kormos István)
02. Pogány köszöntő (Faggyas László–Radnóti Miklós)
03. felolvasás
04. Éjfél (Faggyas László–Radnóti Miklós)
05. felolvasás
06. Péntek (F. Sipos Bea–Radnóti Miklós)
07. felolvasás
08. Két karodban (Faggyas László–Radnóti Miklós)
09. felolvasás
10. Virágének (F. Sipos Bea–Radnóti Miklós)
11. felolvasás