Az MKE Helyismereti Könyvtárosok Szervezetének XIX. Országos Konferenciája Jászberényben

antaline-hujter-szilvia2017. július 26-28. között került sor a Jászberényi Városi Könyvtárban a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Helyismereti Könyvtárosok Szervezetének XIX. Országos Konferenciájára. Az idei gyűlés címe Honismeret – lokálpatriotizmus. A helyismeret és honismeret jelentősége a helyi társadalomban volt.

Az első nap délutánján áttekintő, összefoglaló előadásokat hallgathattak meg a résztvevők, az azt következő napokon pedig egy-egy részterület szakemberei számoltak be kutatásaikról, valamint bemutatkoztak a vendéglátó megye és város közgyűjteményei. A három nap során előadást tartott dr. Bényei Miklós, prof. dr. Szirmai Viktória, prof. Gyáni Gábor, Elekes Irén Borbála, dr. Fazekas Csaba, dr. Gazda István, Sándor Tibor, Simon András, Kégli Ferenc, Biszak Sándor, Hortiné dr. Bathó Edit, Kovács Péter, Parti Csaba, dr. Farkas Kristóf Vince és Mándli Gyula, valamint a Kertész Gyula-emlékérem 2017. évi díjazottjának méltatása mellett sor került két kötetbemutatóra is.

A július végi XIX. Országos Konferenciával újraindult tehát az MKE HKSZ 2011-ben megszakadt konferenciasorozata, amely jövőre a győri Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér intézményében folytatódik majd tovább: mint ahogyan a programok végén könyvtárunk igazgatója, Dr. Horváth Sándor Domonkos megbízásából Helyismereti Osztályunk vezetője, Antaliné Hujter Szilvia részére Kovács Péter, a Jászberényi Városi Könyvtár vezetője jelképesen átadta a rendezvény emlékkönyvét (a képen).

Fotó: Mándli Gyula

2017.07.31